Geri

7 Renk Akademi Hakkında

Eğitimlerimiz ile ilgili çeşitli resimler buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Eğitim denilince akla gelen pek çok kurum olsa da, farklı disiplinlerde sunduğu kaliteli eğitim programları ile öne çıkan 7 Renk Akademi, her geçen gün daha fazla dikkat çekiyor ve eğitim alanında öne çıkan isimlerden biri haline geliyor. Peki, 7 Renk Akademi nedir ve bu kurumun tarihçesi, sunduğu eğitim olanakları, mezunların iş dünyasındaki yerleri ve geleceği nasıl şekilleniyor? Bu yazımızda, 7 Renk Akademi’nin neyi temsil ettiğini ve eğitim camiasına katkılarını, akademik başarıları ve öğrencilerine sunduğu fırsatları detaylı bir şekilde ele alacağız. Eğitimin renkli dünyası içinde yer alan bu önemli akademinin iç yüzünü keşfetmek ve geleceğe yönelik atılımlarını anlamak için yazımız takip edin.7 Renk Akademi’nin eğitim programları, tarihçesi, iş olanakları ve başarılı mezun hikayelerini keşfedin. Akademinin parlak geleceğine daha yakından bakın.

7 Renk Akademi Nedir?

7 Renk Akademi, son yıllarda eğitim alanında adını sıkça duyuran yenilikçi bir kurum olarak, geniş bir eğitim yelpazesine sahiptir. Bireysel gelişime ve sürekli öğrenmeye odaklanarak, öğrencilerine çağdaş ve uygulamalı eğitim metodları sunmaktadır. Akademi, özellikle kişisel yeteneklerin ve mesleki becerilerin geliştirilmesine katkıda bulunarak, her bir öğrencinin kariyer hedeflerine ulaşmasına yardımcı olan bir platformdur.

Eğitim modellerinin sürekli güncellenmesi ve sektörel ihtiyaçlara göre şekillendirilmesi, 7 Renk Akademi’yi çağımızın değişken eğitim ihtiyaçlarını karşılayabilen bir kurum haline getirmiştir. Kurs ve seminerlerle donatılmış eğitim programları, interaktif sınıf ortamları ve deneyimli eğitmen kadrosuyla, akademi öğrencilerine teorik bilginin yanı sıra pratikte de uygulama imkânı sağlamaktadır.

7 Renk Akademi’nin sunduğu imkânlar arasında, dil eğitiminden sanata, bilgisayar programlamadan yönetim becerilerine kadar çeşitlenen dersler yer almaktadır. Öğrencilerin, global dünya düzeninde rekabet edebilir düzeyde donanıma sahip olmalarını hedefleyen kurum, nitelikli eğitimiyle fark yaratmaktadır.

Bilgi çağının gerektirdiği teknolojik beceriler ve inovatif düşünce yapısını benimseyen 7 Renk Akademi, geleceğe yönelik eğitim anlayışı ve alanında uzmanlaşmış eğitim kadrosuyla dikkat çekmektedir.

7 Renk Akademi’nin Tarihçesi

7 Renk Akademi‘nin tarihçesi, 2006 yılında eğitim alanında fark yaratma amacıyla yola çıkan vizyoner bir grup eğitimci tarafından atılan temellerle başlamaktadır. Kuruluşunun ilk günlerinden itibaren, öğrencilerin kişisel ve akademik gelişimine odaklanan bir yaklaşım benimsenmiş, bu da Akademi’nin kısa sürede eğitim çevrelerinde tanınmasını ve saygı duyulmasını sağlamıştır.

Bu eğitim kurumu, öğretim metodolojileri ve teknolojik altyapısı ile daima çağın ötesinde bir eğitim anlayışını benimsemiş, bu sayede öğrencilerine çağdaş ve dinamik bir öğrenim ortamı sunmuştur. 7 Renk Akademi‘nin eğitime bakış açısında, öğrencilerin sadece bilgiye değil, aynı zamanda analitik düşünme ve problem çözme becerilerine de sahip olmaları gerektiği yönünde kesin bir inanç bulunmaktadır.

 • Türkiye’nin ilk alan sınavı  hazırlık eğitimi
 • Türkiye’nin ilk canlı yayın seminer eğitimleri 7 Renk Akademi tarafından yapılmış,bu anlamda diğer kurumlara öncülük etmiştir.

Kurumun ilk açıldığı günlerdeki küçük ve samimi eğitim ortamı, bugün itibarıyla gerek fiziki gerekse de akademik anlamda büyük bir genişlemeye sahne olmuştur. 7 Renk Akademi, Türkiye’nin en prestijli eğitim kurumları arasında yerini alarak, her geçen gün daha fazla öğrenciye kaliteli ve erişilebilir eğitim fırsatları sağlama gayreti içerisinde olmuştur.

Gelecek nesillere ışık tutmayı hedefleyen 7 Renk Akademi, kendini sürekli yenileyen bir eğitim anlayışı ve alanında uzman öğretim kadrosu sayesinde, her daim başarıdan başarıya koşan kişiler yetiştirmek için var gücüyle çalışmaktadır. Akademi’nin ilerleyen yıllarda da eğitimde öncü bir rol üstlenmeye devam edeceği konusunda genel bir konsensus bulunmakta; bunu sağlamak adına da yenilikçi projeler ve eğitim programları düzenli olarak hayata geçirilmektedir.

7 Renk Akademi’nin Eğitim Programları

7 Renk Akademi‘nin eğitim programları, çağın gereksinimlerine uygun olarak tasarlanmış çeşitli disiplinler arası kurslar sunmaktadır; her bir kurs, öğrencinin hem teorik hem de pratik bilgi birikimini artırmayı hedeflemektedir. Akademi, öğrencilerin bireysel yeteneklerini keşfetmelerine ve geliştirmelerine olanak tanıyan, dinamik ve interaktif bir öğrenme ortamı sağlamak adına özelleştirilmiş eğitim modülleri geliştirmiştir.

Eğitim kurumumuz, her öğrencinin kariyer hedeflerine uygun çok yönlü eğitim programları ile donatılmıştır; bu programlar, sanat ve tasarım alanlarından, işletme ve teknolojiye kadar geniş bir yelpazedeki disiplinleri kapsamaktadır. 7 Renk Akademi, sektörün önde gelen profesyonelleri tarafından verilen derslerle, öğrencilere gerçek dünya tecrübelerini ulaştırırken aynı zamanda onların entellektüel büyümesine de katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.

Kariyer odaklı bu eğitim kurumu, öğrencilerinin mevcut becerilerini geliştirirken, yeni yetenekler kazanmaları için de zengin kaynaklar sunar.

Bu kurum, ayrıca, öğrencilerin uluslararası bir çevrede çalışabilme becerisini kazanmaları için global normlara uygun eğitim metotları benimsemektedir. 7 Renk Akademi‘nin eğitim programları, modern dünyanın taleplerini karşılayacak donanımlı bireyler yetiştirmek adına sürekli güncellenmektedir ve bu bağlamda, sektörel trendleri yakından takip etmektedir.

7 Renk Akademi montessori eğitimini ülkemize tanıtan ve benimsenmesini sağlayan kurumdur. 2006 yılından bu yana binlerce montessori eğitmeni yetiştirerek bu alanda Dünya da ki paydaşlarının dikkatini çekmiştir.

Uzun vadede, 7 Renk Akademi sürdürülebilir gelişimini sadece bireysel anlamda değil, toplumsal sorumluluk projeleri ile de pekiştirmeyi ve eğitim alanındaki yenilikçi yaklaşımlarıyla topluma katkı sağlamayı amaçlamaktadır. Bu bağlamda, akademi eğitimde fırsat eşitliğini teşvik eden ve dezavantajlı gruplara yönelik özel programlar sunarak, sadece ekonomik değil, aynı zamanda sosyal anlamda da kapsayıcı bir gelecek vizyonu çizmektedir.

1998-2024 ARASI 7 RENK AKADEMİ

1998 – Serüvenimiz, internet sitesi çalışmaları ile başladı.

2002 – Selçuk Aydın Bülbül tarafından Türkiye’nin ilk, okul öncesi eğitim sitesi kuruldu. Çocuklarımıza daha iyi bir eğitim nasıl verebiliriz düşünce ile ,  alternatif eğitim metotlarına dikkat çektik ve bu amaçla yurt dışı ve yurt içinde araştırma ,gezi ve toplantılar düzenleyeme başladık. Montessori , Waldorf , Reggio Emilia gibi eğitimler önceliğimiz oldu.

2006 – Türkiye’nin, okul öncesi ilk forum sitesi olan www.okuloncesiforum.com ‘u, okul öncesi eğitimiyle ilgili ilk radyosu Okul Öncesi FM  ve ilk TV kanalı olan Okul Öncesi TV’yi kuruldu.

2006 – Çalışmalarımızla TRT’ye konuk olduk.

2006 – Okul öncesi eğitimiyle ilgili ilk seminerimizi Afyon Lisesinde, 380 kişinin katılımıyla gerçekleştirdik. Seminerimizde Prof. Dr. Ramazan Arı ve Dr. Cengiz Çelik ilk eğitimimize katılan akademisyenlerden. Bu seminerin , daha sonra düzenlenecek yüzlerce seminerin ilk adımıydı.

2006 – Ekibimizin öz verisiyle, anaokullarına yardımlar yapmaya başladık.

2008 – Sadece yardımların yeterli olmadığını düşündük ve Okul Öncesi Eğitim Gönüllüleri Derneğini kurduk.

2008 – İlk defa, okul öncesi öğretmenleri tarafından ve yine ilk defa, içeriği okul öncesi eğitim olan Okul Öncesi Eğitim Şart dergisini çıkarttık. Bu adımı, hazırladığımız kitaplar ve CD’ler izledi.

2008 – Okul öncesi eğitimin sorunlarını çözmek, öğretmen atamaları ve diğer hususlarla ilgili bakanlık yetkilileri, milletvekilleri ile görüşmeler yapmaya; okul öncesi eğitimcilerinin haklarını, gür bir sesle savunmaya başladık.

2008-2009 – Usta öğreticiliğin kalkmasında ve binlerce öğretmenin atamasının yapılmasında önemli roller oynadık. Gazetelere verdiğimiz duyurularla okul öncesi eğitime ve bu alanda yaşanan sorunlara dikkat çekmeye çalıştık.

2010 – Her zaman daha fazlasını ve daha iyisini misyon edinmiş ekibimizle Okul Öncesi Eğitimi Yaygınlaştırma ve Geliştirme Derneğini kurduk. Bireysel yaptığımız yardımları, derneğimizin çatısı altında yapmaya başladık. Okul öncesi eğitimin ve eğitimcilerinin sorunlarının çözümüyle ilgili daha etkin çalışmalar gerçekleştirebilmek adına yetkililerle çok sayıda görüşme gerçekleştirdik.

2012 – Hayallerimiz sınırların çok ötesindeydi. Bu yüzden, biz de yurt dışı gezilerine başladık. Birçok ülke ve birçok okul gezdik. Mevcut vizyonumuzu genişletmek adına, gördüğümüz her detayı inceledik. Gittiğimiz ülkelerden bazıları:

 • Amerika Birleşik Devletleri
 • İngiltere
 • Yunanistan
 • Bosna-Hersek
 • Arnavutluk
 • Makedonya
 • İngiltere
 • Rusya
 • Kazakistan
 • Kırgızistan
 • Gürcistan

2012 – Araştırmalarımızın ve geliştirdiğimiz vizyonumuzun neticesinde başka alanlarda da var olmak istedik ve danışmanlık şirketimizi kurduk. Bu girişimimizi, belki de eğitimin çıkış noktası olarak gösterebileceğimiz yayıncılık sektörü ve diğer faaliyet alanları takip etti.

2015 – Global çerçevede var olmanın sırası gelmişti. Biz de, Uluslararası Montessori Okulları Eğitim Derneğini kurduk. 2002 den bu yana üzerinde çalıştığımız,kendimizi geliştirdiğimiz ve eğitimlerini verdiğimiz Montessori Eğitimini ülkemizde yaygınlaştırma fikrimiz artarak devam etti. Bunun için yurt içi ve yurt dışı eğitim gezilerine devam edip alanın uzmanlarıyla fikir alışverişinde bulunduk.

2015- Seslenebildiğimiz insan sayısı ve etkin olduğumuz sektörler arttıkça yardım kampanyalarımızı genişlettik. İhtiyacı olan okullarımıza, kolilerce kırtasiye yardımları gönderdik.

2016 – Hayallerimiz bitmemişti, birçok uluslararası eğitimde yer aldık. Birçok yabancı dernekle ve okulla anlaşmalar imzaladık.

RAKAMLARLA 7 RENK AKADEMİ

Türkiye’mizin pek çok ilinde 2.000’in üzerinde seminer düzenledik. Bu alanda seminer düzenleyen ilk ve tek kuruluş olduk. Seminerlerimizde; pek çok akademisyeni, uzmanı, psikoloğu, eğitimciyi, öğrenciyi ve aileyi bir araya getirmekle gurur duyuyoruz.

2024 İTİBARIYLA…

(110 bin dolar : 3,5 milyon TL değerinde)

10.000 çocuğumuzun, 1 yıllık tüm kırtasiye ihtiyaçlarını karşıladık.
600 koliden fazla kırtasiye, giysi ve donanım yardımında bulunduk.

Ayrıca

 • 2.000’in üzerinde seminer vererek
 • 200.000’den fazla kişiyi yüz yüze seminerlerimizde ağırladık.
 • 100.000’den fazla kişiyi uzaktan eğitim seminerlerimizde ağırladık.
 • 800 ün üzerinde Eğitmen Eğitimi Programı gerçekleştirdik.
 • 1000’in üzerinde tek ve 2 günlük uzmanlık eğitimleri gerçekleştirdik.
 • 24 yıldır internet ve yüz yüze  ortamlarında,
 • 18 yıldır ise eğitim seminerlerimizle, yurt dışı eğitim ve gezi programlarımızla yolumuza devam ediyoruz!
 • Eğitimlerimiz ile ilgili çeşitli resimler buraya tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Montessori Eğitiminde Neden 7 Renk Akademi

Üniversiteler, resmi kurumlar,kuruluşlar ve Montessori eğitimine ilgi duyanlar neden neden 7 Renk Akademi’yi tercih ediyor?Çünkü 7 Renk Akademi;

 • 2006 yılından bu yana ülkemizde montessori eğitimini yaygınlaştıran tek kurumdur
 • Doğru içerik sunan tek kurumdur.
 • 16 Devlet projesi düzenleyen tek kurumdur.
 • 500 ün üzerinde 46 ilde yüz yüze eğitim veren tek kurumdur.
 • Uluslararası Montessori Okulları Eğitim Derneğinin önerdiği tek kurumdur
 • En geniş içeriği sunan tek kurumdur.
 • Lisans patenli sertifika veren tek kurumdur.
 • Akademisyenler kurulu olan tek kurumdur.
 • Yurtdışında da eğitimler veren tek kurumdur.
 • Montessori alanında uluslararası çalışan tek kurumdur.
 • Gerçek montessori okullarının sertifikasını tercih ettiği tek kurumdur.
 • Eksiksiz öğrenme sağlayan tek kurumdur. Eğitim sonrası 2 yıl destek sağlayan tek kurumdur.

İnstagram Adreslerimiz:
@montessoriturkiye
@sertifikaliseminerler
@7renkakademi

Adresimiz: Cumhuriyet Mh. D-100 Karayolu Cad. İstanbul Outlet Park K2 NO:64 Büyükçekmece/İstanbul

İletişim:

0543 965 1490
0545 965 1490

Görüşmeyi Başlat
Yardımcı olmak için buradayım
Merhaba.Size yardımcı olmak için buradayım